Copyright C 2008 - 2013 by Łukasz Jasiński   •   All Rights reserved   •   E-Mail: spsarnowo@tlen.pl

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013                  

Wycieczka do Torunia

W słoneczny, sobotni dzień 8 czerwca 2013r., 37 dzieci wraz z opiekunami uczestniczyło w wycie-czce do Torunia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ogrodu Zoobotanicznego z okazami pomnikowych drzew i innych roślin oraz rzadkimi gatunkami zwierząt. Szczególną uwagę przykuwały żubry, w pobliżu których młodsze dzieci mogły wyszaleć się na placu zabaw. W herpetarium można było zobaczyć m.in. kameleona i jedną z największych jaszczurek na świecie. Rysie i niedźwiedzie himalajskie również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Piękno miasta Mikołaja Kopernika ukazywał nam, ubrany jak prawdziwy dawny mieszczanin, przewodnik turystyczny - mgr Michał Ojczyk. Szczególnie zaskarbił sobie serca młodszej części naszej wycieczki. To oni chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w jego konkursach wiedzy o Toruniu, a najlepsi zostali wynagrodzeni dyplomami. Kiedy już wszyscy zaopatrzyli się w pamiątki - większość wiozła obowiązkowe pierniki, nadeszła pora powrotu. Zmęczeni ale i bardzo zadowoleni wracaliśmy do Sarnowa z planami kolejnych wycieczek, może tym razem do ...
                                                                                                                        Monika Tomczak

KONKURSY MATEMATYCZNE 2013
W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbyły się konkursy ogólnopolskie z matematyki: ALBUS 2013, GENIUSZ 2013 I KONKURS LOGICZNEGO MYSLENIA, ale nie zabrakło jak co roku Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2013. W Konkursie Logicznego Myślenia 9 miejsce zajęła najmłodsza uczestniczka z kl. II Kornelia Ziomkowska przygotowana pod kierunkiem p. M. Szczepaniak. Otrzymała tytuł mistrzyni  logicznego myślenia.
W konkursie ALBUS 2013 laureatami zostali:
7 miejsce Barbara Wolska ucz. Kl. VI
8 miejsce Mateusz Sobański ucz. Kl. IV
9 miejsce Magdalena Lewandowska ucz. Kl. V oraz wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Dylewska - 11 miejsce
Filip Mikołajczak - 13 miejsce
Kinga Nowakowska - 13 miejsce
Karina Gawrysiak - 13 miejsce na 14 uczniów biorących udział w konkursie.
W konkursie GENIUSZ 2013 wyróżniona została uczennica kl. VI Barbara Wolska za 9 miejsce. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. K. Ziomkowskiej.
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym również możemy poszczycić się wyróżnieniami, które otrzymali uczniowie:
W kategorii Żaczek - ucz. Kl. II Kornelia Ziomkowska
W kategorii Maluch 1 - ucz. Kl. III Wiktoria Karasińska
W kategorii Beniamin 1 - ucz. Kl. V Magdalena Dylewska
W kategorii Beniamin 2 - ucz. Kl. VI Barbara Wolska.
Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. M. Szczepaniak (ucz. Kl. II i III) oraz
p. K. Ziomkowskiej (ucz. Kl. IV-VI). Wszystkim uczniom biorącym udział i przygotowującym się do konkursów serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                   
                                                                                                             Katarzyna Ziomkowska

Dzień Rodziny
28.05.2013r. Dzień Rodzica i Dzień Dziecka połączyliśmy w jedno święto. Dzieci rozpoczęły swoje święto od zabawy na karuzeli, trampolinie i dmuchanym zamku- zjeżdżalni. Następnie przybyli rodzice i rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez p. M. Szczepaniak i wszystkich uczniów. Po słodkim poczęstunku rozpoczęły się rodzinne konkursy.
Te cudowne chwile spędzone wspólnie w tym wyjątkowym dniu z pewnością pozostaną na długo w pamięci rodziców i dzieci.


Majowa noc z książką
17.05.2013r w naszej szkole odbyło się nocne czytanie baśni od godziny 20 do 6 rano.
Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje: zabawy muzyczne, karaoke, filmoteka bajkowa.
Każde dziecko miało własny koc i poduszkę. Nauczyciele przygotowali ciekawe propozycje książkowe z mądrymi morałami i przesłaniem dla każdego dziecka. Głównym organizatorem spotkania były: p. M. Wichrowska i p. K. Ziomkowska i opiekunowie: p. Ł. Jaśiński, p. Z. Twardowska, p. M. Czynszak i p. J. Stawicka.


Święto Konstytucji 3 Maja
26.04.2013r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Żeglicz
oraz p. Małgorzatą Czynszak przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Hasła przewodnie tej uroczystości brzmiały:  Wolność, Naród, Ojczyzna. 
3 maja 2013 roku reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunem SU p. M. Szczepaniak wzięli udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Lubrańcu.


Pamięć ofiarom Katynia:
25 kwietnia 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia uczniowie klas V i VI pod kierunkiem p. Z. Twardowskiej zaprezentowali niezwykle wzruszający spektakl ku czci wszystkich zamordowanych przez NKWD.


Dzień ziemi
Jak co roku obchodziliśmy Dzień Ziemi. Inicjatywa to, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, uświadamianie zagrożeń wynikających z działalności człowieka. W tym roku uczniowie obejrzeli ekologiczną rewię mody zorganizowaną pod kierunkiem p.Tomczak. Przedstawiciele klas prezentowali swoje stroje na sali gimnastycznej. Wszyscy bawili się rewelacyjnie.


"Mój Ci on jest, Mój Ci on jest"
19 kwietnia 2013 w Zespole Szkół w Lubrańcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu powiatowego : szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie w dwóch kategoriach: dzieci klas młodszych-konkurs plastyczny pn. "Moje miasto, moja wies w historii, legendzie bądź współczesności", dzieci klas starszych-konkurs literacki pn. "Ja i moje miasto, moja wieś w historii, legendzie bądź współczesności" . Tego dnia p.Dyrektor E. Jażdżewska wraz z nauczycielami p.M. Wichrowska i p.A. Żeglicz, były świadkami wręczenia nagród i dyplomów naszym uczniom: M. Wisniewskiej za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym i B. Rakoczemu za zajęcie III miejsca w konkursie literackim. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę książkowa. Zwyciescom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w konkursach.

Uroczystości pod pomnikiem sapera we Włocławku
16 kwietnia 2013 roku pod Pomnikiem Sapera 3 Warszawskiego Pułku Pontonowego we Włocławku nasza pani Dyrektor E. Jażdżewska wraz z pedagogami i uczniami uczestniczyła w uroczystości z okazji Święta Wojsk Inżynieryjnych.  

Witaj Wiosno
Obchody pierwszego dnia wiosny na stałe już wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Ten dzien nie mógł się obejść bez tradycyjnego topienia Marzanny-symbolu odchodzącej zimy. Samorząd Uczniowski wykonał pięknego chochoła  i mimo jego niewątpilwego uroku nikomu nie było go żal. Tym samym zima przepadła w nurtach rzeki. Powitanie wiosny w naszej szkole upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. A to wszystko  działo się pod czujnym okiem p.M. Andrzejewskiej. Mamy nadzieje, że teraz ujrzymy wiosnę w cieplejszym promyku słońca i kolorowych tulipanach w ogródku. 


Dzień Kobiet
7 marca 2013 roku uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji Dnia Kobiet. Wesoły i ciekawy program przygotowali nasi uczniowie pod kierunkiem p. Ł. Jasińskiego i p. A. Wojciechowskiego. Święto Kobiet obchodziliśmy uroczyście także w klasach. Chłopcy przygotowali dla swych koleżanek poczęstunki, życzenia i upominki.


Mikołajki- "Choinka"
Przełom roku był w naszej szkole okazją do wielu wesołych przeżyć. Zaczeliśmy świętowanie już od 6 grudnia coraz bardziej popularnymi Mikołajkami, potem było radosne kolędowanie całymi klasami, oraz klasowe wigilie z tradycyjnymi potrawami. Nie zabrakło również białego opłatka, który skłaniał do życzeń świątecznych i noworocznych. Tuż przed feriami czekała nas ostatnia impreza związana ze Świętami Bożego Narodzenia-  tzw. "Choinka". Nie brakowało dobrej zabawy, słotkich ciast i rozmaitych przekąsek. Odwiedził nas również najważniejszy gość- Św. Mikołaj, który obdarował dzieci prezętami. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Profesorek Wodorek w Kosmosie
Profesorek Wodorek-wesoły naukowiec zawitał po raz drugi do naszej szkoły 26lutego 2013roku. Tym razem dzieci wyruszyły w pełną przygód podróż po nieznanych zakątkach wszechświata. Mali widzowie brali czynny udział w spektaklu.


Podkoziołek
W Tłusty Czwartek naszą szkołę podczas zabawy karnawałowej odwiedziły licznie "Kujawskie Kozy'' ze Skaszyna, Siemnówka, Milżyna i Czamanina. Byli to w większości nasi absolwenci. Radości i śmiechu nie było końca. Dziewczęta zostały pomalowane czarną pastą. Na koniec były skoczne tańce  przy wtórze akordeonu.


Dzień Babci i Dziadka
30 stycznia 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi artyści przedstawili piękne wiersze i piosenki pod kierunkiem p. Zofii Twardowskiej. Po programie artystycznym babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na ciasto i kawę.W czasie poczęstunku wnuczęta składały życzenia i wręczały kolorowe laurki. Dzień Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci dzieci, babć i dziadków.

Duży sukces naszych tenisistów
W dniu 16 listopada 2012 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Lubrańcu odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Lubrańca. W turniej udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenupowiatu. Niepokonanym mistrzem okazał się uczeń naszej szkoły Bartek Woźniak,który zajął I miejsce w klasyfikacji chłopców, natomiast w klasyfikacj dziewcząt nasza uczennica Magdalena Dylewska zajęła III miejsce. IV miejsce przypadło Justynie Rutkowskiej. Gratulujemy.

Cyrk "Szok"
16.11.2012 r. w naszej szkole gościł zespół cyrkowy "Szok". Program przygotowany
przez artystów okazał się niezwykle ciekawy. Najpierw była żonglerka kulami i innymi
przedmiotami. Następnie swoimi umiejętnościami zaskoczyła wszystkich pani, która
kręciła kołami hula-hop. Potem publiczność rozśmieszał klaun, który pokazywał różne
przedziwne sztuczki. Największe jednak brawa i uznanie zdobyły tresowane gołębie,
a wielkie emocje wzbudził występ z  prawdziwym wężem. Także tańczący pies podobał
się bardzo zebranym na sali uczniom. Na koniec rozdano dzieciom baloniki, z których
można było robić niezwykłe i dziwne kształty. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że przedsta-
wienie mogłoby trwać jeszcze dłużej.

Śilubowanie I klasy

15 listopada 2012 r., jak nakazuje tradycja, odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. W tym szczególnym dniu pierwszaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez ich wychowawczynię p. Małgorzatę Andrzejewską. Oprawę muzyczną zapewnił nam p. Arkadiusz Wojciechowski. Uczniowie kl. I  w czasie akademii wykazali się nie tylko wiedzą ale i umiejętnościami. Bez problemu odpowiedzieli na wszystkie pytania, które kierowały do nich "duchy" tej szkoły. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki po czym przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowanie ich na pełnoprawnych uczniów naszej społeczności.W obecności rodziców i przed całą szkołą uczniowie ślubowali: rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, dbać o dobre imię szkoły, a także poszerzać swą wiedzę. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wręczyli im upominki. Pierwszoklasiści otrzymali też prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, Samorząd Szkolny i Spółdzielnię Uczniowską. To jednak nie koniec przyjemności w tym dniu. Po uroczystości pierwszaki udali się do klasy, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna i ciepłe słowa p. dyr. Elżbiety Jażdzewskiej skierowane do uczniów sprawiły, że ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci

Lekcja Przyrody
W dniu 14 listopada 2012r. wszyscy nauczyciele i uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowej prelekcji o przyrodzie. O jej zasobach i walorach opowiadał Lesław Urbankiewicz - starszy strażnik Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Piękne zdjęcia przedstawiały cenne rezerwaty przyrody, chronione gatunki roślin i zwierząt. Ukazywały one nie tylko teren chronionego parku krajobrazowego, ale również najbliższą nam przyrodę. Były wśród nich: pomnikowa lipa drobnolistna z ul. Nowomiejskiej w Lubrańcu i obszar Natury 2000 - "Słone Łąki Doliny Zgłowiączki". To przyroda, która nas otacza i malowniczo wpisuje się w nasz wiejski krajobraz. Jeszcze raz bardzo dziękuję za tą wspaniałą lekcję o przyrodzie.                                                        
                                                                                                                Monika Tomczak
Święto Niepodległości
9 listopada 2012 r. z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskęodbyła się
w naszej szkole uroczysta akademia. Święto 11 listopada uczczono specjalnie przygotowanym na tę okazję montażem słowno-muzycznym, który rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wysłuchaliśmy krótkiej historii o trudnej drodze naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości, przeplatanej pięknymi utworami poetyckimi nawiązującymi do tej tematyki oraz pieśniami patriotycznymi, jak: " Rota", "Szara piechota", "Legiony"...

Dzień Papieski
We wtorek 6 listopada 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski- rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia uczniowie klas V-VI pod okiem p. A. Kuśmirek wspominali życie i dzieło Jana Pawła II papieża czasu przełomu, świadka jedności, pielgrzyma pokoju, orędownika prawdy, sługi miłośierdzia, świadka nadziei, obrońcy godności człowieka

Bal Dyniowy

Bal Dyniowy już na dobre wpisał się w tradycję imprez naszej szkoły. Dnia 25 października dzieci w przebraniach bajkowych czarownic, dyń i duszków włączyły się w wir wspaniałej muzyki. Szkołę zdobiły prace dzieci, które wzięły udział w konkursach "kolorowanka - Hallowen" i " Dyniowe straszydło".

Uroczystość z okazji 69 rocznicy bitwy pod Lenino

Dnia 12 października we Włocławku pod Pomnikiem Sapera 3 Warszawskiego Pułku Pontonowego odbyła się uroczystość z okazji 69 rocznicy bitwy pod Lenino. Uroczystość zorganizowało Stowarzyszenie Saperów Polskich Koło nr 19 weWłocławku. W czasie obchodów Nasza szkoła została wyróżniona medalem pamiątkowym.

Dzień Edukacji Narodowej
11 października o godz. 12.00 rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W miłej i wesołej atmosferze uczniowie podziękowali nauczycielom za trud nauczania, wyrozumiałość i cierpliwość. Inscenizację pt:"Pokój nauczycielski" przedstawili uczniowie klasy piątej pod kierunkiem p.M. Wichrowskiej i p.K. Ziomkowskiej. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. Nagrody dyrektora otrzymali:p. M. Andrzejewska, p. Ł. Jasiński, p.M. Szczepaniak, p. K.Ziomkowska oraz
J.i M. Lewandowscy. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: p.Siewierscy, p.B.Kamińska, p.W.Radomska i p. Z.Majchrzak.

Wycieczka do Kłóbk
4 pażdziernika 2012 roku nasi uczniowie z opiekunami: p.E.Jażdżewską, p. Ł. Jasińskim,
p. K.Ziomkowską, p. A Żeglicz wybrali się do Kłóbki. Znajdująca się na Kujawach wioska zachwyciła nas swoimi krajobrazami i  historią. Zwiedziliśmy zagrody, chałupy, stodoły i budynki inwentarskie, które pokazują życie mieszkańców tych ziem od końca XVIII do lat 60-tychXX wieku. Z pewnością nie zapomnimy tej lekcji historii.

Festyn Archeologiczny w Sarnowie
Dnia 29.09.2012 roku Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lubrańcu wraz z naszą szkołą zorganizował Festyn Archeologiczny "Spotkanie z archeologią i prastarym rzemiosłem
w Parku Kulturowym w Sarnowie". Po części teoretycznej i wystąpieniu p. Przybysza przy grobowcach megalitycznych w Sarnowskim lesie,dalsza część uroczystości odbyła się na terenie przy  naszej szkole. Uczniowie, godnie reprezentując szkołę wstrojach z tamtej epoki,  mogli zapoznać się z pracą garncarza, wikliniarza, własnoręcznie zrobić papier. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia imprezy.

Witaj Szkoło!
3 wrzesnia odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: rodzice,uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Pięknie przygotowana szkoła przywitała 90 uczniów. Pani dyrektor Elźbieta Jażdżewska powitała wszystkich zebranych,szczególnie przedszkolaków. Życzyła uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły roku pełnego sukcesów i zadowolenia! W bieżącym roku przydział wychowawstw prezentuje się następująco:
    
      kl.0- p.B.Błachnio
      kl.I- p.M.Andrzejewska
      kl.II- p.M.Szczepaniak
      kl.III- p.Z.Twardowska
      kl.IV- p.Ł.Jasiński
      kl.V- p.K.Ziomkowska
      kl.VI- p.A.Żeglicz
GALERIA
GALERIA