Copyright C 2008 - 2013 by Łukasz Jasiński   •   All Rights reserved   •   E-Mail: spsarnowo@tlen.pl
Konkursy matematyczne
I tym razem jak to w poprzednich latach bywało.... nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LOGICZNEGO MYŚLENIA. Z najtrudniejszymi zadaniami zmagało się 22 uczniów klas : III, IV, V i VI.
Byli nimi uczniowie, którzy bardzo chętnie uczą się matematyki i lubią wyzwania. Do nich należą: Natalia Mikołajczak, Eryk Lewandowski, Kornelia Ziomkowska, Weronika Rutkowska, Robert Sobański, Małgorzata Szyburska, Wiktoria Karasińska, Nikola Błachnio, Krzysztof Wolski, Patrycja Wysocka, Martyna Wiśniewska, Dominika Kotlińska, Błażej Rakoczy, Patryk Kubiak, Michał Popieliński, Kinga Nowakowska, Magdalena  Dylewska, Magdalena Lewandowska, Filip Mikołajczak, Jakub Rutkowski, Bartłomiej Woźniak, Karina Gawrysiak. Wśród tych uczniów znalazły się trzy dyplomy EKSPERTA LOGICZNEGO MYŚLENIA należą do nich: Robert Sobański kl. III i Kinga Nowakowska, Magdalena Lewandowska kl. VI.
Również nasi wspaniali uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2014 i otrzymali wyróżnienia: Ewelina Cieślak i Milena Nowakowska uczennice kl. II oraz Mateusz Sobański uczeń kl. V. Również pozostałym uczniom serdecznie dziękuję i gratuluję za wysokie wyniki a należą do nich: Jakub Kotliński, Jakub Jakubowski, Kornelia Ziomkowska, Ery Lewandowski, Izabela Górniewicz, Martyna Wiśniewska, Nikola Błachnio, Patrycja Wysocka, Wiktoria Karasińska, Krzysztof Wolski, Dominika Kotlińska, Błażej Rakoczy, Magdalena Dylewska, Filip Mikołajczak i Bartłomiej Woźniak.
Uczniów kl. II i III przygotowywała p. Mirosława Szczepaniak, zaś uczniów kl. IV-VI przygotowywała i była organizatorem na terenie naszej szkoły pani Katarzyna Ziomkowska, która kieruje podziękowania za udział i zaangażowanie do swoich nieocenionych i drogich wyżej wymienionych uczniów.

                                                                                                                                           
Katarzyna Ziomkowska

Bal VI klasy - galeria
Ale to już było. No właśnie 21 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Sarnowie miał miejsce wspaniały bal szóstoklasistów. Tegoroczni absolwenci wraz z kolegami i koleżankami z klasy piątej oraz rodzicami i nauczycielami bawili się na zakończenie podstawówki. Było niesamowicie miło i sympatycznie. Wszyscy wspaniale bawili się w rytm muzyki DJ. Nie byłoby jednak tych niezapomnianych chwil bez udziału naszych kochanych rodziców, którzy przygotowali całą imprezę. Wraz z wychowawczynią p. Kasią Ziomkowską my uczniowie klasy szóstej pragniemy podziękować za te niezapomniane ostatnie chwile spędzone w sarnowskiej szkole.
                                                                                                                                          
Katarzyna Ziomkowska
Piknik Rodzinny - galeria
W sobotę 31 maja 2014r. o godzinie 14.00 na boisku szkolnym przy PSP w Sarnowie odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Rodzina na dobre i na złe''. Uczestnikami imprezy byli uczniowie, rodzice i okoliczni mieszkańcy. Piknik rozpoczął występ artystyczny skierowany do rodziców z okazji ich święta. Uczniowie zaprezentowali tańce, piosenki i wesołe wiersze.
     Po gromkich brawach dzieci zaprosiły rodziców do wspólnych konkursów sportowych, gier i zabaw. Najmłodsi mogli korzystać z nowego placu zabaw sfinansowanego ze środków gminnych z udziałem funduszy sołeckich. W międzyczasie młodzież z ZS w Marysinie bawiła gości świetnymi występami wokalnymi. Rodzice i goście mogli podziwiać suto zastawione stoły przygotowane przez rodziców PSP w Sarnowie. Wszyscy mogli uraczyć swoje podniebienia kiełbaskami z grilla, żurem z białą kiełbasą, wiosennymi kanapkami, chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz ciastem domowego wypieku. Dzieci miło spędzały czas na karuzeli, zjeżdżalni i trampolinie .Wiele radości sprawiły im pokazy wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubrańca oraz wozów militarnych klubu ,,Protektor''. Maluchy chętnie korzystały z malowania twarzy i ciała. Pod koniec imprezy przybyli motocykliści na swoich ogromnych rumakach i zatrzymali gości na dłużej. Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie PSP w Sarnowie zapraszają do kolejnych odwiedzin naszej szkoły.

Dyrektor szkoły Elżbieta Jażdżewska serdecznie dziękuje wszystkim , którzy wspomogli organizację imprezy:
OSP z Siemnówka,
Pani Krystynie Majewskiej - sołtys Skaszyna,
Pani Barbarze Kamińskiej - sołtys Sarnowa,
Państwu Łucji i Romanowi Górniewiczom ze Sarnowa,
Państwu Małgorzacie i Zbigniewowi Siewierskim ze Skaszyna,
OSP z Lubrańca,
Klubowi PROTEKTOR,
oraz rodzicom mocno zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.


Stowarzyszenie Saperów Polskich

-organizacją zrzeszającą saperów, żołnierzy i pracowników Wojsk Inżynieryjnych. Pomysł utworzenia Stowarzyszenia we Włocławku narodził się pod koniec 2010 roku. Bazując na dokonaniach poprzedników - żołnierzy służących we Włocławku, a także historii Wojsk Inżynieryjnych skrystalizowała się idea zbiorowego kultywowania tradycji historycznych jak i współczesnych dokonań włocławskich saperów. Zgoda Zarządu Głównego Stowarzyszenia Saperów Polskich na utworzenie Koła SSP we Włocławku przyszła 13.01.2011r. Zebranie powołujące Koło Stowarzyszenia Saperów Polskich we Włocławku odbyło się 27 stycznia 2011 roku.
Od tego czasu członkowie Stowarzyszenia biorą udział we wszystkich uroczystościach patriotycznych i jubileuszowych organizowanych przez władze samorządowe, jednostki wojskowe, związki, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i szkoły. Ponadto saperzy biorą udział w akcjach społecznych organizowanych na terenie województwa.
17 maja 2014 roku, na Placu Wolności przy pomniku Żołnierza Polskiego dobyła się ceremonia nadania sztandaru Stowarzyszeniu Saperów Polskich koło nr 19 we Włocławku. Poniżej prezentujemy relację z tego wydarzenia.
Niezwykła lekcja w terenie-
galeria
21 maja 2014r. klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie przeżyła wyjątkową lekcję. Odbyła się ona na terenie cmentarza ewangelickiego, położonego w niedalekim sąsiedztwie szkoły. Niedawno oczyszczona, przez lubraniecki Klub "Protektor" i przyjaciół, nekropolia tego dnia przeszła pod opiekę młodzieży i ich opiekunów. Piękny maj zazielenił cmentarz tak, że trudno było odnaleźć niedawno jeszcze odsłonięte nagrobki. Urok zielonych zwojów bluszczu, niebieskich kwiatów barwinka, żółtego glistnika i innego ziela utrudniał jednak odnalezienie przyziemnych kamiennych tablic. Uczniowie solidnie wzięli się do pracy. Większość z nich w tym miejscu była pierwszy raz. Podczas prac nad oczyszczaniem młodzież zaczęła zadawać spontaniczne pytania: "Kto jest tutaj pochowany?, Dlaczego na płytach i krzyżach są niemieckie nazwiska? Kim byli ci ludzie? Jak długo żyli?, itd.". Podczas rozmów powoli zaczęli odkrywać przeszłość tego miejsca i sami nie wiadomo kiedy stali się współtwórcami nowej lokalnej historii. Co dalej? Następnego dnia na teren cmentarza mogła wybrać się już większa grupa uczniów, która również zadawała wiele pytań.
Obecność takiego miejsca jest też dużym wyzwaniem dla lokalnych społeczności. Jeśli młode pokolenie wpisze pobyty tam, jako co roku powtarzaną tradycję, można w przyszłości być pewnym, że pamięć o tym miejscu nie zginie.

Nowy plac zabaw! - galeria
Nie od dziś wiadomo, że współpracując można osiągnąć wiele. Przykładem jest nasz nowy plac zabaw który powstał  dzięki współpracy Szkoły, sołectw: Sarnowo, Skaszyn, Wiktorowo i Urzędu Miejskiego w Lubrańcu.  Będzie on służył przede wszystkim dzieciom naszej szkoły ale również najmłodszym mieszkańcom okolicznych wsi którzy do naszej szkoły dopiero się wybierają. Plac zabaw powstał kosztem ponad 20 tysięcy zł. i sfinansowany został ze środków urzędu z udziałem funduszy sołeckich. Wszystkich odwiedzających prosimy o bezpieczne korzystanie z placu zabaw i przypominamy, że jest on przeznaczony tylko dla dzieci.


Nowi przyjaciele szkoły -
galeria
I jak tu nie powiedzieć, że nasza szkoła jest przyjazna i otwarta na każdego, gdy nawet mała pliszka postanowiła zamieszkać w donicy obok wejścia do szkoły. Bardzo jej kibicowaliśmy, gdy zniosła 6 jaj mając nadzieję, że wkrótce wylęgną się z nich małe pisklęta. Dziś spełniło się nasze marzenie i możemy cieszyć się gromadką małych pliszek.

3 Maja - galeria

Dzień ten upamiętnia uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku. W dokumencie zawarto wiele progresywnych wówczas tez, m.in. zrównano mieszczan i szlachtę, zapewniono ochronę chłopom, swobodę wyznania, powołano dwuizbowy parlament i zniesiono liberum veto. Niestety, wprowadzenie tych postanowień w życie nie było już takie łatwe. Zaledwie rok później, w 1972 roku wybuchła wojna polsko-rosyjska, zwana również Wojną w obronie Konstytucji 3 maja, która zakończyła się klęską wojsk Rzeczpospolitej. Rok później Rosja i Prusy przystąpiły do II rozbioru Polski. Dopiero po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku 3 maja został oficjalnie ustanowiony świętem narodowym - jednym z najważniejszych w czasach międzywojennych.
Społeczność Szkoły Podstawowej w Sarnowie uczciła 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 30 kwietnia 2014r. odbył się uroczysty apel.

16 kwietnia -Dzień Sapera - galeria
(zdjęcia pochodzą z portali wloclaweknews.pl i puchalskiphoto.pl)
Jak co roku przy Pomniku Sapera znajdującym się przy ul. Żytniej we Włocławku odbyły się obchody Dnia Sapera, organizowane przez Związek Saperów Polskich we Włocławku. Poczet sztandarowy wraz z delegacją uczniów i opiekunem p. Ł Jasińskiem uczestniczyli w tym ważnym dla naszej społeczności szkolnej święcie. W tym dniu pamiętamy przede wszystkim o bliskim nam saperze- patronie naszej szkoły Feliksie Rybickim.
Przypomnijmy, że Dzień Sapera to święto ustanowione w 1946 r. w pierwszą rocznicę forsowania przez  Armię WP linii Odry i Nysy Łużyckiej. Tego dnia 1945 roku rozpoczęła się operacja berlińska, w której wojska inżynieryjne odegrały ważną rolę.
Podczas drugiej wojny światowej i w okresie rozminowania kraju zginęło 458 saperów, a 651 odniosło rany. W latach 1945-1956 zdjęli i zniszczyli prawie 15 mln min, zebrali i zniszczyli ponad 47 mln sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru, rozminowali i oczyścili z pozostałości powojennych ponad 350 tys. ha ziemi ornej oraz prawie 400 tys. ha łąk i lasów. Wybudowali ponad 2560 mb mostów stałych i ponad 7700 mb mostów pontonowych, usunęli z rzek i jezior 23 250 ton powojennych wraków, uratowali ponad 1200 mostów podczas spływu lodów, ocalili życie ok. 4500 powodzianom.

Dzień Kobiet - galeria

                                                                                       Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta sercu.

                                                                                                                                            Napoleon Bonaparte
    Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń życzyli nasi panowie kobietom w dniu ich święta, które w naszej szkole obchodziliśmy już 7 marca. 
    Z tej okazji na 4 godzinie lekcyjnej odbyło się przedstawienie, które zostało przygotowane przez p. Łukasza Jasińskiego przy wsparciu p. Pawła Koprowskiego. W akademii wystąpili uczniowie klasy III,V i VI recytujący wiersze               i odgrywający scenki. Nie zabrakło również piosenek o Kobietach. Po przedstawieniu dalsza część uroczystości odbywała się w klasach, gdzie znów dało się słyszeć życzenia, muzykę i śpiewy.

Droga do sukcesu - galeria
     Reprezentantki naszej szkoły w tenisie stołowym dotarły do finału powiatu i zdobyły tytuł wicemistrzyń powiatu włocławskiego w drużynowym tenisie stołowym. A zaczęło się tak...
     19 lutego zarówno drużyna chłopców ( Bartłomiej Woźniak i Jakub Rutkowski), jaki i drużyna dziewcząt (Magdalena Lewandowska i Magdalena Dylewska) wygrały Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Kłobi, kwalifikując się   do rozgrywek półfinałowych w Chodczu.
     20 lutego w Chodczu nasze dziewczyny okazały się niepokonane -wywalczyły sobie I miejsce i awans do finału, natomiast nasi chłopcy zajęli minimalną stratą II miejsce.
     26 lutego w Choceniu na Mistrzostwach Powiatu Włocławskiego po zaciętych bojach z najlepszymi drużynami powiatu nasze dziewczyny wywalczyły sobie II miejsce i tytuł wicemistrzyń.
     Ogromne gratulacje dla obu drużyn i życzenia dalszych sukcesów w czasie rozgrywek indywidualnych już w marcu!Zabawa karnawałowa - galeria

     1 lutego 2014 r. odbyła się szkolna zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów i dzieci przedszkolnych . Jak co roku uczniowie przybyli do kolorowo przybranej sali w towarzystwie swoich rodzin. Impreza odbyła się w godzinach 13.30 - 19.00. Uczniowie i dzieci oddziału przedszkolnego przygotowały dla przybyłych rodziców i gości krótki montaż słowno-muzyczny.
     Tańcom i zabawom muzyczno-ruchowym towarzyszył znakomity gość - Mikołaj, który obdarował dzieci i nauczycieli słodkimi upominkami. Zgodnie z tradycją szkoły dla dzieci przygotowano słodki poczęstunek.
     Dziękujemy Rodzicom za pomoc.
                                                                                                                      K. Ziomkowska, M. Wichrowska

Dzień Babci i Dziadka - galeria
"Wszystkim babciom
Wszystkim dziadkom
zdrowia, pomyślności,
uśmiechów na co dzień
i dużo radości."


     Dnia 24 stycznia 2014 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sarnowie zaprosili swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Tego dnia w szczególny sposób okazali swoim bliskim szacunek oraz podziękowali za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Zaproszeni licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych z ogromnym zaangażowaniem recytowali wierszyki i śpiewali piosenki natomiast przedstawiciele klas starszych zaprezentowali występ w formie "Familiady". Po zakończeniu przedstawienia, szacowni goście podziękowali brawami dzieciom za trud włożony w przygotowanie wzruszającej uroczystości i udali się na skromny poczęstunek.
     Uroczystość została przygotowana przez Panią Mirosławę Szczepaniak i Panią Małgorzatę Czynszak.


30-lecie Rodziny Szkół
- galeria                        
                                              

   7 grudnia 2013 r.  w Urzędzie Miasta we Włocławku obchodzono 30 rocznicę powstania Rodziny Szkół 3 Warszawskiego Pułku Pontonowego.
   Jedyna w Polsce Rodzina Szkół skupionych wokół stacjonującego we Włocławku do 2002 roku Pułku została powołana 10 grudnia 1983 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor szkoły w Sarnowie p. Marianny Wojciechowskiej. W jej skład weszła Szkoła Podstawowa nr 8 we Włocławku, Szkoła Podstawowa w Sarnowie, Szkoła Podstawowa
w Kaliskach i nieistniejąca już Szkoła Podstawowa nr 1 we Włocławku.
   Są to placówki, które powiązały ze sobą przyjęte imiona: 3. Warszawskiego Pułku Pontonowego,
st. sierż. Mieczysława Majchrzaka i st. sierż. Feliksa Rybickiego, bohaterów 6. Brygady Pontonowo-Mostowej.
   Nasza szkoła w czasie uroczystości została odznaczona Krzyżem Czynu Frontowego I i II Armii Wojska Polskiego, natomiast pani dyrektor i nauczyciele zostali uhonorowani medalem "Rodziny Szkół 3 Warszawskiego Pułku Pontonowego".                                                                                                                                         

Wspomnienie o patronie naszej szkoły - galeria
Przygotowania do obchodów 50-lecia naszej szkoły trwały już od pierwszych dni wakacji. Jubileusze to okazja do wspomnień, zadumy nad minionymi laty, ale także do spojrzenie w niepewną przyszłość. Patrząc na historię naszej szkoły widzimy, że jest ona nierozerwalnie związana z wojskiem. To żołnierze wraz ze społeczeństwem budowali szkołę a potem towarzyszyli jej przez całe półwiecze. Szkoła w Sarnowie, jako jedna z niewielu w regionie, od początku  miała  nadane imię oraz - już   w   10   rocznicę  swego  istnienia  - mogła chlubić się  własnym sztandarem. I właśnie patronem naszej szkoły zainteresowałem się najbardziej. O st. sierż. Feliksie Rybickim - patronie naszej szkoły - wiedzieliśmy niewiele. Najgorsze, że nie znaliśmy miejsca Jego spoczynku, a co bardziej sceptyczni twierdzili, że może Feliks Rybicki nawet nie istniał. Intensywne poszukiwania prowadzone przeze mnie w Centralnym Archiwum Wojskowym dały pewne rezultaty. Dowiedziałem się, że Feliks Rybicki urodził się w Topolnie na Wołyniu w 1901 r., był żołnierzem 6 batalionu pontonowo-mostowego; w czasie walk z hitlerowcami w okolicach Dęblina został dwukrotnie ranny i zmarł w szpitalu polowym w Lublinie 1 sierpnia 1944 r. Udało się również ustalić miejsce pochówku - Cmentarz Wojenny w Puławach. Już w pierwszych dniach wakacji postanowiłem odwiedzić miejsce spoczynku naszego patrona. Stojąc przed bramą czułem napięcie i podniosłość chwili, które już wkrótce przerodziły się we wzruszenie, gdy tuż przy bramie po lewej stronie cmentarza dostrze
głem tablicę nagrobkową st. sierż. Feliksa Rybickiego. Po prawie 70 latach od śmierci udało się odnaleźć grób naszego patrona. Mam nadzieję, że teraz, gdy już wiadomo gdzie spoczywa na jego grobie częściej zapłonie znicz.
                                                                                                                                                     Łukasz Jasiński

Bal Dyniowy
We wtorek 22 października 2013 r. w naszej szkole odbył się bal dyniowy, na którym bawili się wszyscy uczniowie. Tańcom towarzyszyły konkursy z nagrodami. Wszyscy wrócili do domów w imprezowych humorach.

Dzień Nauczyciela - galeria
15 października 2013 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. W części artystycznej uczniowie klas VI przygotowali Gale Nauczycielskich Oskarów. Wszyscy nauczyciele z panią dyrektor na czele otrzymali niezwykle piękne oscary. Statuetki przyznane zostały w rożnych kategoriach.
W tym roku za sumiennie wykonywane obowiązki nagrodę dyrektora otrzymali: p. A. Kuśmirek, Z. Twardowska, p. K. Ziomkowska, p. M. Wichrowska, p. J. Stawicka.
Nagrode Burmistrza Lubrańca otrzymal p. Ł. Jasiński.

Jubileusz 50-lecia Szkoły - galeria
     21 września 2013 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. st. sierż. Feliksa Rybickiego w Sarnowie obchodziła 50-lecie swego istnienia.
     Na uroczystość przybyli: płk Władysław Zdanowski wieloletni dowódca 3. Włocławskiego Pułku Drogowo-Mostowego, przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Stowarzyszenia Saperów Polskich,  poczty sztandarowe Rodziny Szkół 3 WPP wraz z dyrektorami tj.:  Szkoły Podstawowej nr 8 we Włocławku oraz Szkoły Podstawowej w Kaliskach, przedstawiciele władz samorządowych gminy - Kazimierz Magos i Zbigniew Siewierski, radni powiatu włocławskiego - Stanisław Budzyński i Karol Matusiak, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Stanisław Pawlak, ks. Jerzy Mętlewicz, dyrektorzy szkół i przedszkola gminy Lubraniec, sołtysi oraz przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Sarnowa, Siemnówka i Skaszyna, byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nie zabrakło również rodziców, absolwentów oraz uczniów.
     Uroczystość rozpoczęła się mszą polową na terenie szkoły, którą odprawił ks. Jerzy Mętlewicz. Dyrektor szkoły - Elżbieta Jażdżewska przedstawiła w skrócie historię placówki. Przyjaciele, dobroczyńcy i wieloletni dyrektorzy szkoły zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami oraz dyplomami i kwiatami. Ważnym wydarzeniem uroczystości jubileuszowych było odznaczenie naszego sztandaru Złotą Odznaką "Za zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego". Odznaczenia dokonał prezes Związku Andrzej Ossowski.
     Uczniowie i absolwenci przedstawili montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło w nim historii szkoły, autorskich wierszy o patronie, wspaniałych wojskowych piosenek czy tańców, które bawiły widzów. Goście obejrzeli liczne zdjęcia, stare kroniki i dokumenty.  Po oficjalnych uroczystościach na uczniów, absolwentów i rodziców czekał pyszny żurek, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz ciasta i pączki. Szerokie grono gości wspólnie wspominało minione lata i ludzi związanych z placówką. Był to bez wątpienia dla wszystkich dzień pełen wzruszeń i refleksji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli na obchody jubileuszowe. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz w murach sarnowskiej szkoły.
                                                                       Dyrektor, Rada Pedagogiczna, rodzice i uczniowie PSP w Sarnowie

Cyrk

10 października naszą szkołę odwiedził cyrk. Wszystkie dzieci z niezwykłym zainteresowaniem przyglądały się wyczynom trupy cyrkowej. Duże zainteresowanie wzbudził ogromny wijący się waż. Po pokazie dzieci mogły zakupić cyrkowe gadżety: balony, klaunowie nosy itp.


Dzień chłopca

30 września odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku dyskoteka. Okazją do zabawy był przypadający w tym dniu dzień chłopca. Zabawie towarzyszyły konkursy z nagrodami, dlatego też humor dopisywał i zabawa była wyśmienita.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

     2 września 2013 r. po raz kolejny pierwszy dzwonek obwieścił rozpoczęcie nowego roku szkolnego - 2013/2014. Jest to szczególny rok dla naszej szkoły, albowiem nasza placówka obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia. W roku jubileuszowym do naszej placówki uczęszcza 92 uczniów.