27/09/21

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września i został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy we współpracy z Komisją Europejską. Nauka języków obcych, szczególnie wśród młodych ludzi, pobudza ich rozwój i daje szerokie możliwości. Dodatkowo w czasach globalizacji i otwartych granic, znajomość języków obcych jest już nie tylko normą, ale też koniecznością. Europejski Dzień Języków z jednej strony uzmysławia, jak wielkim bogactwem lingwistycznym charakteryzuje się Stary Kontynent, a z drugiej stanowi okazję do wskazania dróg edukacyjnych, które dają możliwość podnoszenia naszych kompetencji językowych.

Nasza szkoła pilnie przygotowywała się do obchodzenia tego niezwykłego święta. Powstały tematyczne gazetki klasowe dotyczące krajów europejskich, uczniowie wykonali plakaty, a nawet... nagrali filmiki z pozdrowieniami, które rozbrzmiewają bogactwem językowym Europy.

Prace naszych uczniów niosą ciekawy przekaz: języki europejskie, kraje europejskie to niezwykłe bogactwo: kultury, historii, tradycji, obyczajów, które są w naszym zasięgu. Wystarczy uczyć się języków obcych!

 

Europejski Dzień Języków

Publiczna Szkoła Podstawowa 

im. st. sierż. F. Rybickiego 

w Sarnowie

Created by Lukas Jasinski