24/10/21
24 października, w niedzielę, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festynie historycznym w Dobrzyniu nad Wisłą. Wydarzenie było poświęcone upamiętnieniu 4 Szwadronu „Dzieci Kujawskich”.
Młodzież o godzinie 11.15 pod opieką pań: Mirosławy Szczepaniak, Katarzyny Kujawskiej i pana Damiana Łączkowskiego wyruszyła do Dobrzynia nad Wisłą. Po ponad godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Czekała na nas piękna, słoneczna pogoda i wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Wśród nich były miedzy innymi: stoiska o tematyce wojskowej a na nich repliki broni i elementy uzbrojenia, obozowisko z czasów walki o niepodległość. Największe jednak wrażenie na nas zrobił pokaz czołgu Renault FT z okresu wojny polsko-bolszewickiej. Około godziny 14.30 zainteresowani mogli obejrzeć, pokaz szabli i lancy w wykonaniu Ułanów z 11 Pułku Ułanów Legionowych.
W przerwach między poszczególnymi atrakcjami, wszyscy uczestnicy wydarzenia, mogli zasmakować pyszności kuchni polowej, która tego dnia polecała grochówkę.
Nasi uczniowie, ku zadowoleniu opiekunów, bardzo chętnie i licznie brali udział w przygotowanych konkursach. Niektórym nawet udało się wygrać cenne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy za zaproszenie, to była pożytecznie spędzona niedziela. Każda działalność, która ma na celu upamiętnianie osób, wydarzeń historycznych jest godna uznania. Organizatorom życzymy równie udanych inicjatyw.
Katarzyna Kujawska

 

Festyn historyczny

Publiczna Szkoła Podstawowa 

im. st. sierż. F. Rybickiego 

w Sarnowie

Created by Lukas Jasinski