25/02/21

Dnia 21 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku w większości placówek oświatowych wyglądał on zdecydowanie inaczej, niż w ubiegłych latach. Nauczyciele, na potrzeby zdalnej nauki, zaproponowali swoim uczniom, różne formy aktywności.

Klasa VI obchody tego dnia rozpoczęła już w piątek. Na lekcji języka polskiego uczniowie obejrzeli prezentację, której tematem była krótka historia tego święta i „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”. Mając świadomość tego, jak ważna jest ochrona różnorodności językowej, uczniowie wykonali plakaty poświęcone omawianej tematyce.

Druga część obchodów odbyła się w poniedziałek. Wtedy to młodzież napisała dyktando, którego celem było wyłonienie KLASOWEGO MISTRZA ORTOGRAFII.

Po sprawdzeniu wszystkich prac, wychowawca klasy – Pani Katarzyna Kujawska ogłosiła, że tytuł ten zdobyła: AMELIA LEWANDOWSKA

Gratulujemy serdecznie.

Świadomość językowa młodego pokolenia jest niezmiernie ważna, dlatego też należy podjąć wszystkie niezbędne działania, aby była ona z roku na rok coraz większa.

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Publiczna Szkoła Podstawowa 

im. st. sierż. F. Rybickiego 

w Sarnowie

Created by Lukas Jasinski