21/10/21

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują

By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.

Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy

Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć.  

 

Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 21.10. 2021 r. dzieci z grup przedszkolnych „Liski „ i „Sówki” naszej szkoły  wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie.

Celem wycieczki  było:

•    zapoznanie z pracą strażaka,

•    wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,

•    uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,

•    przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przed remizą strażacką czekali na przedszkolaków ubrani w stroje strażackie  strażacy Pan Marcin Majchrzak i Pan Mateusz Modrzejewski.W trakcie  spotkania  panowie strażacy zaprezentowali dzieciom  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały  opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i  odzieży ochronnej używanej  w akcjach ratowniczych. Ponadto oglądały wóz strażacki,  poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Dużą  atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają do gaszenia pożarów.Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.Dziękujemy serdecznie Panu Mateuszowi Modrzejewskiemu oraz Panu Marcinowi Majchrzakowi, którzy umożliwili  przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska.        

Życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.     

                                                                                                Magdalena Wichrowska Magdalena Aleksińska

 

 

Z wizytą u strażaków

Publiczna Szkoła Podstawowa 

im. st. sierż. F. Rybickiego 

w Sarnowie

Created by Lukas Jasinski