28/09/23

W dniach 28-29 września, uczniowie klas IV-VII, wraz z opiekunami, wybrali się do Gorenia Dużego, na Zieloną Szkołę. Organizatorzy przygotowali dla młodzieży szereg atrakcji.

W czwartek, po zakwaterowaniu, na dzieci czekało m.in.: boisko wielofunkcyjne, niezwykle rozbudowany plac zabaw i przede wszystkim przepiękna zieleń, otaczająca cały teren. Po obiedzie, podzieleni na grupy wycieczkowicze, odwiedzili stałych mieszkańców Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji – zwierzęta. Emu, drób ozdobny, wielbłąd, lamy, alpaki, to tylko niektóre okazy, które można było podziwiać. Po południu uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych „Nasze ptasie sąsiedztwo, szlakiem ornitologicznym”. Pierwszy dzień wyjazdu zakończył się ogniskiem i dyskoteką.

W piątek, po śniadaniu, młodzież wybrała się po raz kolejny do lasu. Tym razem czekały na nich warsztaty edukacyjne „Survival w lesie”. Jak przetrwać w lesie? Co z sobą zabrać? Gdzie rozpalić ognisko? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi udzielił prowadzący spotkanie. Poza teorią, były również zadania praktyczne. Szałas, a przede wszystkim współpraca uczniów, przy jego budowie, zachwyciła wszystkich. Na sam koniec pobytu w Goreniu Dużym, młodzież przejechała się Zieloną Kolejką, zwiedzając tereny gminy Baruchowo. Około południa wszyscy wrócili do szkoły.

 

Zielona szkoła

Publiczna Szkoła Podstawowa 

im. st. sierż. F. Rybickiego 

w Sarnowie

Created by Lukas Jasinski